Učenje o islamskoj umjetnosti posjetom džamiji!

Autor: Amra Hodžić, 4. 11. 2013.

3.c razred naše škole u pratnji Blaženke Vojvodić, prof. 4.11.2013. posjetio je Medžlis islamske zajednice Osijek. U sklopu nastave likovne umjetnosti na red je došla i Islamska umjetnost stoga su se cekani uputili na malu terensku nastavu.

3.C RAZRED UČIONICU U SKLOPU LIKOVNE NASTAVE ZAMIJENIO ČITAONICOM MEDŽLISA ISLAMSKE ZAJEDNICE OSIJEK:

Učenje o islamskoj umjetnosti posjetom džamiji!

U Medžlisu islamske zajednice Osijek dočekali su ih Enes ef. Poljić, imam osječki, Sejdula Aliti, predsjednik Izvršnog odbora Medžlisa Osijek i Mirza ef. Delić, glavni imam osječko – vinkovački. Nakon riječi dobrodošlice, naši su učenici započeli s nastavom. Prezentaciju o Islamskoj umjetnosti održala je Amra Hodžić, također učenica 3.c, no i asistentica vjerske pouke u Medžlisu Osijek.

Nakon prezentacije uslijedio je odmor uz okrjepu, a zatim nastavak učenja.

U prostoriji koja služi za molitvu Mirza ef. Delić prezentirao je glavne odrednice svake džamije i pojasnio značaj svake. Uslijedila su brojna pitanja učenika 3.c razreda. Zanimalo ih je svašta, no svojim pitanjima pokazali su široki spektar znanja o Islamu i islamskoj kulturi.

Zamolili su i osječke imame da im kažu neku molitvu na arapskom, a oduševilo ih je melodično učenje dijelova Kur´ana Enesa ef. Poljića.

Nakon dugog nagovaranja profesorice likovne umjetnosti, učenici su krenuli natrag u školu.

Nije rijetkost da prof. Blaženka Vojvodić vodi svoje učenike van u zanimljivije učionice, no ovo je prvi puta da je II. gimnazija Osijek posjetila prostorije Medžlisa islamske zajednice Osijek.

Fotografije pogledajte u fotogaleriji!

Priloženi dokumenti:
Islamska_umjetnost.pptx (5.48 MB)