PREDSTAVA U BARUTANI: Gimnazijalci iz skupine Thalia nasmijali publiku i natjerali je na razmišljanje

Autor: Kristina Bajus, 10. 11. 2013.

Da ugovor o suradnji potpisan između osječke Umjetničke akademije i Druge gimnazije (jezične) nije mrtvo slovo na papiru, dokazala je predstava pod nazivom “Led medeni, med ledeni”, koju su članovi Dramske skupine Thalia Druge gimnazije izveli u subotu navečer u Barutani.

Fotografije iz Barutane možete pogledati u fotogaleriji

Duhovita, zabavna i dinamična predstava u režiji prof. Kristine Bajus, voditeljce Thalije, nasmijala je brojnu publiku, koja je Barutanu ispunila do posljednjeg mjesta, ali je i natjerala na razmišljanje. Ova predstava na zabavan način govori o ne baš zabavnim temama – ovisnosti o klađenju, pa i alkoholizmu, i sve to kroz prizmu vječnih muško-ženskih odnosa. U njoj glumi jedanaest izvrsnih mladih glumaca, od kojih će neki zasigurno krenuti u glumačke vode. To su: Marijan Josipović, Leo Staković, Gabrijel Perić, Marin Galić, Nikola Radoš, Matej Sudarić, Sara Križanović, Verena Nađ, Lucia Lasić, Antonia Mrkonjić i Iris Tomić.

A da kontinuirani rad s učenicima koji vole glumu i žele glumiti pokazuje rezultate potvrđuje prof. Bajus.

- Ovo je druga, dopunjena i proširena verzija predstave koja je rađena za LiDraNo i koja je trajala 20 minuta, a zvala se 'Sladoled od čokolade i šest litara mlijeka'. Učenicima se svidjela i zato smo se odlučili napraviti ovu predstavu - kaže prof. Bajus te dodaje da će predstava u studenom biti izvedena još dva puta, a o točnim terminima obavijestit će javnost.

Inače, Dramska skupina Thalia članica je Hrvatskoga sabora kulture koji svake godine organizira Festival kazališnih amatera, a osječka Druga gimnazija jedina je srednja škola u Hrvatskoj koja je 2012. pozvana na završnicu Festivala te je izvodila predstavu Arkham u Starigradu na Hvaru. Tamo je učenik Gabrijel Perić nominiran za najbolju sporednu ulogu (glumio je lik Jokera).

Suradnjom s Dramskom skupinom Thalia iz Druge gimnazije zadovoljna je i prof. dr. sc. Helena Sablić Tomić, dekanica Umjetničke akademije, koja je došla pogledati predstavu u Barutanu i nije krila zadovoljstvo viđenim.

V. Latinović

Izvor: