JEZIČARI VOLONTIRAJU: Valjkom i četkom do osmijeha mališana!

Autor: Ivana Azenić, 3. 6. 2014.

Izvještaj s posljednje volonterske akcije kluba "Altruist" pogledajte u fotogaleriji.

Sve dok je mladih volontera živjet će nada u bolji život. I baš kao što pjesma iz djetinjstva kaže: Kad se male ruke slože, sve se može, sve se može! Možda malih ruku, ali velikoga srca i volonterskoga duha, složili su se učenici II. gimnazije Osijek u tzv. vrtićku skupinu i s profesoricom psihologije Ivanom Barišić započeli novu veliku akciju. Ovoga puta odlučili su pomoć ponuditi vrtićima kojima je potrebna obnova pročelja. Nakon što su pomoć prihvatili dječji vrtići Stribor i Sunčica, volonteri II. gimnazije Osijek krenuli su u potragu za donatorom potrebnog građevinskog materijala, a velikodušno im je pomagao Caparol donacijom boja.

Iako je oba puta kada su bile dogovorene akcije bojanja vrtića vrijeme slutilo na kišu, učenici II. gimnazije Osijek svojim su radom prizvali Sunce i vratili sjaj na zidove vrtića, a samim time izmamili osmijehe sami sebi, kao i mališanima koji tamo svakodnevno borave. Akcija je ova vrijedna hvale i neka i vama izmami osmijeh na licu, a ukoliko je, onda je pravo vrijeme da se i vi uključite među volontere. Učenici koji su sudjelovali u ovoj akciji inače su članovi Volonterskoga kluba II. gimnazije Osijek, koji svoje djelovanje širi iz dana u dan u nova područja. Do neke nove akcije, fotografije pogledajte u fotogaleriji!

Amra Hodžić, 3.c