Natječaj za najbolju fotografiju

Autor: Lidija Blagojević, 17. 10. 2013.

S portala sib.hr prenosimo natječaj za najbolju fotografiju.

„Slagalica“ – Zaklada za razvoj lokalne zajednice 15. listopada 2013. godine je raspisala natječaj za najbolju fotografiju mladih filantropa – FOTOTROPIJA.

Ovim natječajem žele potaknuti srednjoškolce Osijeka koji su zainteresirani iskoristiti fotografiju kao kreativni medij da pronađu i fotografiraju, označe, obilježe neki problem u našoj zajednici.

Što traže?

"Drugačiji pogled, pogled koji otkriva ono što se ne vidi, probleme u zajednici, usamljenost, rupe na ulicama, oronule fasade, zapuštena dječja igrališta, nevidljive ljude koji skupljaju boce, napušteni psi kojima treba pomoći. Želimo fotografije koje govore o onome o čemu se obično šuti. Pogledajte svijet drugačijim očima, otvoreno i hrabro, budite osjetljivi na patnju, na potrebe onih oko nas i sudjelujte kako bismo zajedno bili aktivni u izgradnjiboljeg svijeta," kažu u Slagalici.

Tko i kako se može prijaviti?

FOTOTROPIJA je namjenjena mladim autorima – učenicima srednjih škola u Osijeku, od 14-18 godina. Fotografirajte mobilnim telefonima, fotoaparatima, drugim sredstvima, u boji i/ili crno-bijelo pri čemu:

· Fotografije trebaju budi u JPEG formatu i imaju maksimum 3 MB

· Jedan autor može poslati do 5 pojedinačnih fotografija ili ciklus od najviše 3 fotografije

· Svaka fotografija treba imati svoj naslov i tekst pojašnjenja od 100 riječi koji opisuje zašto je fotografija važna, gdje i kada je uslikana

· Svaka fotografija treba također imati ime i prezime autora, školu, razred i kratki životopis.

Gotove fotografije se trebaju poslati na adresi: info@zaklada-slagalica.hr najkasnije do 15. studenog 2013.

Ocijenjivačko tijelo Zaklade Slagalica će objaviti rezultate natječaja do 22. studenog 2013. godine. Komisija će se pri ocijenjivanju rukovoditi slijedećim kriterijima: kreativnost i inovativnost u pristupu, kvaliteta fotografije. Tri najbolje fotografije bit će nagrađene.

Sudjelovanjem na natječaju osječki srednjoškolci, škole, roditelji i prijatelji će biti dio zelene promijene naših vrtića. Naime, proglašenje najboljih fotografija će biti koncem studenog 2013. godine kada će Zaklada Slagalica organizirati izložbu fotografija. Na izložbi će biti predstavljene nagrađene i druge odabrane fotografije te brošura, a sve će fotografije biti dijelom aukcije kojom će se prikupljati sredstava za zelene projekte osječkih vrtića – ZAzeleni MOJ VRTIĆ!

Zaklada Slagalica poziva sve zainteresirane srednjoškolce da fotkaju i jave se na ovaj natječaj!

Izvor: www.sib.hr