> Učenici  > Natjecanja

LiDraNo 2018. – Predloženi za Državnu Smotru!

Autor: Lidija Blagojević, 19. 2. 2018.

Učenici II. gimnazije već treću godinu za redom predloženi za državnu smotru LiDraNa!

Dramska skupina Thalia predložena je u kategoriji Skupnog scenskog nastupa sa predstavom KU(TI)i(JA). Radijska skupina II. gimnazije također je predložena u kategoriji Radijske emisije s emisijom Crno ili bijelo.

Već treću godinu za redom dramska skupina naše škole predložena je za državnu smotru nakon predstave Zbilja? (2016.) i AVAT?DERP (2017.) Velika je novost, naime, što ove godine ekipu čini skoro u potpunosti nova skupina ljudi nakon odlaska prošlogodišnjih maturanata. Bez obziru na promjenu ekipe, dramska skupina Thalia i dalje njeguje niz značajki koje ju izdvajaju od ostalih: kreativnu scensku igru, originalne i nove dramske tekstove te jedinstven stil koji nerijetko izvrće već poznate kazališne elemente. Prije dvije godine skupina je napravila predstavu unutar predstave... unutar predstave. Prošle godine napravili su predstavu čije se scene prikazuju obrnuto od kronološkog slijeda – AVATSDERP (čitaj unazad!), a ove godine priredili su scensku igru potaknutu idejom izlaska iz kutije – probijanje već poznatih i sigurnih granica te podizanje razine kreativnosti. Radnja predstave temelji se na ideji konflikta između ambicioznih glumaca i njihovih neposlušnih likova. Mentorica skupine je Ivana Vučemilović-Šimunović, a ekipu čine David Gašo (3.c), David Đorđijevski (3.a), Borna Kufner (3.e), Mihael Batrnek (2.e), Lara Paić (3.b), Barbara Kovačević (2.c), Gloria Benčina (2.c), Ružica Marčić (2.c), Megan Papo (2.c) i Lucija Giener (2.e).

Nisu samo dramci naše gimnazije postigli ovakav uspjeh – tu je, naime, i vrlo uspješna i vrijedna radijska skupina naše škole koja također već treću godinu postiže slične rezultate! Ove su se godine bavili idejom predrasuda u emisiji Crno ili bijelo te na LiDraNu u Našicama pokupili same pohvale. Prijašnjih godina skupina je izradila emisije koje su se bavile lovom na talente i osobnim stilom učenika i profesora. Skupina mjesecima snima, uređuje i osmišlja svoje emisije u kojima se i te kako čuje sav uložen trud. Mentorica skupine je Mirjana Bogdanović, a učenici koji su sudjelovali u izradi su David Đorđijevski, Katarina Borbaš, Nika Glavač, Doria Ban, Karla Grgurić, Lea Sudar, Marta Bugarin i Marko Radoš (3.a) te Marija Grgić (4.b).

Nadajmo se da će škola i dalje nastaviti stvarati i postizati slične uspjehe u nadolazećim godinama te da će i nove generacije pokazati jednaki interes za literarno, dramsko i novinarsko stvaralaštvo!

David Gašo 3.c

Fotografije u Fotogaleriji