UFO 2007

Autor: Lidija Blagojević, 4. 5. 2007.

Četvrti po redu međunarodni festival Urban Fest Osijek ili UFO održat će se od 21. do 24. lipnja 2007. godine, na lijevoj obali Drave, kod amfiteatra.

Oko 60 demo bendova, DJ-i i plesači (breakdance), zajedno s posebnim gostima, predstavit će se svirkom na tri pozornice. Koncerti počinju u 19 sati. Valja naglasiti kako će i ove godine biti poznatih imena domaće i inozemne glazbene scene, kako bi dali potporu nadolazećoj urbanoj glazbenoj mladosti:
21. lipnja - Pips, Chips & Videoclips
22. lipnja - Zion Train (Velika Britanija)
23. lipnja - Let 3

UFO festival do sada je pokazao izvrsne rezultate: puno dobre glazbe mladih neafirmiranih, ali i onih poznatih izvođača iz zemlje i inozemstva, znatan broj akreditiranih novinara, velika zaintersiranost medija te ponajviše posjetitelja, uglavnom mladih ljudi.

Sadržajniji i kvalitetniji međunarodni glazbeni festival (11 zemalja), sada već tradicionalni UFO, i ove godine ima veliko iznenađenje za sve one koje put namjeri u Osijek. Kao i prethodnih godina, svi ljubitelji kampiranja moći će koristiti UFO kamp, a očekuju se mladi iz brojnih susjednih zemalja.

Postignuti ciljevi projekta su:
- afirmacija mladih glazbenika;
- buđenje i obogaćivanje glazbene scene Osijeka (ali i šire regije);
- kreativno, organizirano i produktivno provođenje slobodnog vremena mladih Osijeka i okolice;
- okupljanje velikog broja sudionika i gledatelja iz cijele RH;
- suradnja mladih iz zemalja EU na projektima vezanim uz glazbu i organiziranje kreativnog provođenja slobodnog vremena;
- privlačenje izdavačkih kuća, televizija i novinara;
- afirmacija Osijeka kao grada mladih, glazbe i kulture.

Ovakva vrsta događanja gradu Osijeku, osim u kulturnoj afirmaciji, može pomoći u turističke svrhe. Jedan od ciljeva ovog projekta je sudionicima iz regije i inozemstva prikazati grad Osijek kao grad s velikim turističkim potencijalom. Tome u prilog ide i činjenica da su Hrvatske željeznice uvele dodatni popust od 20. do 25. lipnja 2007. za sve one koji krenu vlakom na UFO (40% popusta).

Pokrovitelji četvrtog UFO-a su Grad Osijek i Ministarstvo kulture RH.
Organizatori su agencije Noktua i Koncert.

Izvor: Osijek 031