MASKENBAL: Pobjednici bez odgovaranja tjedan dana!

Autor: Amra Hodžić, 12. 2. 2013.

MASKENBAL U II. GIMNAZIJI OSIJEK:

Pobjednici bez odgovaranja tjedan dana!

Tekst: Adrian Kuzmanović, 1.c, foto: Amra Hodžić, 2.c

Dana 12.02.2013. u našoj školi održan je maskenbal!

Točno na „veliki odmor“ (koji je zbog ove prilike bio u trajanju od 40 minuta) u obje smjene, hodnike su popunili učenici odjeveni u svakojake kostime, naravno u namjeri da pobjede u ovogodišnjem izboru za najbolje osmišljenu razrednu masku. Nagrada ovogodišnjim pobjednicima je jedan tjedan bez usmenog ispitivanja. Sve što su učenici trebali napraviti jest: osmisliti igrokaz, ples, pjesmu, kostime i  time očarati naše profesore.

Imali smo priliku vidjeti balerine, ples i pjesmu devedesetih, starce s bakom Anđom, snimanje emisije Krv nije voda i druge brojne maštovite maske.

Nakon svega pobjednici su bili: 1.b razred gdje smo imali priliku vidjeti kako bi sve izgledalo kada bi cure postali reperi, a muškarci cure pjevajući Severininu Uzbunu. U kategoriji drugih razreda imali smo dva pobjednika.  2.c koji su pričom o preobrazbi gusjenice u leptira, te svojom glumom i kostimima osvojili sve gledatelje, te 2.d koji je maskirajući se u domine prikazao kako i nije sve crno – bijeli svijet.  3.e iskazao je svoju ljepšu stranu modelima iz Victoria´s Secret, a 4.c podijelio je s budućim maturantima neke likove iz njihovih omiljenih knjiga za državnu maturu.

Čovjek u svom svakidašnjem sivilu gubi smisao za smijeh i zabavu, a maškarama mi iskazujemo svoju stranu koju inače držimo potisnutu, bilo to kao baka i njeni prijatelji iz ambulante ili pak vraćajući se u 80-te. Tko kaže da su maske loše? Maskom (ironično) tek izražavamo istinskog sebe.

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.