O maskenbalu u našoj školi i na portalu SiB.hr

Autor: Amra Hodžić, 13. 2. 2013.

Gusjenice, leptiri, bake, balerine, modeli Victoria´s secret šetali su 12. veljače II. gimnazijom Osijek

maskembal jezicna9

Već tradicionalno u Jezičnoj gimnaziji održava se maskenbal u kojem sudjeluju svi učenici. Kako i ne bi kada one s najljepšom maskom očekuje primamljiva nagrada!

Osim skraćene nastave za dan maskenbala na kojoj se najčešće i ne radi tempom kao i inače, veliki odmori produženi su na 40 minuta, te tada školom vlada prava karnevalska atmosfera.

Razredi sa skupnom maskom i zanimljivom prezentacijom (ples, pjesma, gluma...) dolaze pred komisiju koju čine profesori. Ono što komisija prati jest originalnost maske, uključenost cijelog razreda i način prezentiranja. Pobjednici se biraju među svakom generacijom, a ove godine za najbolje je izabrano čak 5 razreda.

U kategoriji prvih razreda bilo je puno smijeha. Dječaci su sve iznenadili svojim izvrsno odrađenim ženskim ulogama pa su školom šetali odjeveni u balerine, haljine, s torbicama u ruci, štiklama na nogama i šminkom na licu. Za najbolju masku izabrana je maska 1.b u kojoj su cure postale raperi, a dječaci odjeveni u prekrasne djevojke pjevali poznate Severinine stihove pjesme „Uzbuna"!

Iako su u konkurenciji imali i jednu od emisija Krv nije voda te baku Anđu s drugovima iz ambulante koji su pjevali Inati se Slavonijo, dva su druga razreda briljirala te podijelili pobjedničko postolje. Riječ je o maski 2.d gdje se cijeli razred maskirao u domine te prikazao kako i nije sve crno – bijeli svijet, a uz njih su za najbolje izabrani i učenici 2.c koji su kroz ljubavni igrokaz prikazali preobrazbu gusjenice u leptira.

Među trećim razredima za najbolje izabrani su modeli Victoria´Secret 3.e, a u konkurenciji 4. razreda pobjedu su odnijeli predstavnici književnih djela s državne mature u izvedbi 4.c. Svi pobjednici zaslužili su nagradu, a to je oslobođenje od usmenih provjera u trajanju od tjedan dana!

Ponovno je mašta pobijedila! Učenici su dokazali kako se mogu složiti, dogovoriti i da bez obzira na informatičke revolucije u njima još uvijek čuči dijete puno kreativnosti! Profesori II. gimnazije Osijek ističu kako je maskenbal upravo jedan od boljih načina za razvijanje kreativnosti među učenicima. Osim borbe za pobjedu, svi se zabave i uživaju taj dan! No, oni najbolji još i narednih tjedan dana!

maskembal jezicna1

maskembal jezicna2